در حال بارگیری...
۱۴ فروردین

طاسی سر چیست؟

طاسی سر چیست؟

طاسی سر یکی از بیماریهایی است که به خصوص در آقایان رواج دارد و به صورت ریزش ناگهانی و یا تدریجی بخشی از موهای سر که معمولا از شقیقه شروع می شود ، نمایان می گردد .

وقتی بخشی از موهای سر ریخته میشوند اصطلاحا می گویند آن ناحیه طاس شده است . این طاسی ممکن است برای موهای ریش و سبیل آقایان نیز اتفاق بیفتد . ریزش و کم مویی دلایل متعددی دارد که وقتی به موقع درمان نشود تبدیل به طاسی می شود و درمان آن به مراتب سخت تر می گردد .

در حالت کلی طاسی برای آقایان از یک سن مشخصی متداول می شود و یا ممکن است افراد در اثر مصرف داروهای خاصی دچار طاسی گردند و یا در اثر سانحه و ایجاد زخم در ناحیه سر ،موهای آن ناحیه دیگر رشد نکند .

یکی از رایج ترین انواع طاسی، روند مداوم ریزش مو است که در اصطلاح پزشکی به آن آلوپسی آندروژنیک یا طاسی با الگوی مردانه گفته می‌شود و در مردان بالغ رخ می‌دهد. در عارضه ی طاسی ،ریزش مو از شقیقه ها شروع می شود و سپس فرق سر را درگیر می نماید .

یکی دیگر از دلایل ایجاد طاسی ، مربوط به ژنتیک افراد می باشد در طاسی های ارثی معمولا درمان برای رشد موها سخت تر از مدل های دیگر طاسی است زیرا افراد در این حالت بانک موی مستعدی نخواهند داشت.

طاسی سکه ای یکی دیگر از مدل های رایج طاسی می باشد که در نواحی پراکنده ای از سر و یا ریش و سبیل ، دیگر شاهد رشد موها نمی باشیم .

آلوپسی آندروژنیکا نیز نوعی دیگر از مدل های طاسی است که به آن طاسی با الگوی زنانه نیز گفته می شود . در این حالت برخلاف طاسی الگوی مردانه کاملا موها نمیریزند بلکه موها به شدت کم پشت میشوند .

متداول ترین راه درمان طاسی و کم مویی ، کاشت مو می باشد . متخصصین ما در این کلینیک با بررسی دقیق علت طاسی سر ، بهترین و موثرترین روش کاشت مو را برای درمان قطعی به کار می گیرند .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید .

طاسی سر

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonمشاوره تخصصی رایگان
×

سلام!

کاربر گرامی جهت انجام ویزیت آنلاین رایگان از طریق واتس آپ روی منوی زیر، کیلیک فرمایید.

با تشکر

× ویزیت آنلاین